
З метою пропагування та вивчення європейської ідеї, поширення європейського досвіду в Україні з питань управління якістю в освіті та промисловості 5–6 березня 2025 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся тренінг. Захід проходив у рамках міжнародного освітнього проєкту «Європейський досвід впровадження систем управління якістю продукції та послуг» програми Erasmus+ Jean Monnet Module (European Experience in Implementing Quality Management Systems for Products and Services , № 101085516 – QMSEEI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH). Учасниками тренінгу були представники навчальних закладів та підприємств і організацій заходу України.
Роботу тренінгу відкрив директор Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології доцент Юрій Костів, який наголосив на актуальності тематики заходу й підкреслив, що Львівська політехніка, незважаючи на досягнуті високі результати в національних рейтингах, продовжує працювати над удосконаленням якості надання освітніх послуг, використовуючи європейський досвід.
Програма тренінгу була насиченою та цікавою. Впродовж двох днів було виголошено 12 доповідей та проведено практичні заняття.
Завідувачка кафедри інформаційно-вимірювальних технологій професорка Тетяна Бубела розповіла про ризик-орієнтований підхід в ISO 9001.
- Доцентка кафедри ІВТ та керівниця проєкту QMSEEI Алла Іванишин поділилася європейськими та міжнародними підходами до управління якістю, а також особливостями сертифікації і проведення внутрішніх аудитів систем управління якістю продукції та послуг.
- Професор кафедри ІВТ Роман Байцарвиступив із доповіддю про персонал у системі управління якістю – розвиток, мотивацію, оцінку відповідності.
- Професор кафедри ІВТ Василь Яцук розповів про тему цифровізації забезпечення якості за європейським досвідом.
Запрошеними спікерами заходу були:
- Оксана Юринець – д.е.н., професор, засновниця громадської організації «Агенція європейського співтовариства»;
- Наталія Сусол – к.т.н., доцент, завідувачка відділу забезпечення якості освіти та акредитації, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького;
- Христина Василиха – к.т.н., інженер з метрології, керівниця з якості калібрувальної лабораторії, ТзОВ НВП «Техноваги»;
- Ольга Чорна – керівниця відділу якості продукції, ТОВ «Родинна ковбаска»;
- Вікторія Мойсеєва – інженер з якості ПрАТ «Компанія Ензим»;
- Михайло Шевелюк – керівник Школи гостинності, майстер виробничого навчання, Українська школа гостинності, Львівський професійний коледж моделювання та ресторанної справи;
- Ігор Прачун – директор з якості та охорони праці ТзОВ Leoni Wiring Systems Ukraine;
- Юлія Комар та Ростислав Яворський – регіональний менеджер та адміністратор Школи програмування WebUniverse.
Окрім учасників з Національного університету «Львівська політехніка», до заходу долучилися 31 особа з освітніх та промислових організацій Заходу України, зокрема з таких установ:
- Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (Львів);
- Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького (Львів);
- Національний лісотехнічний університет України (Львів);
- Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (Львів);
- Львівський торговельно-економічний університет (Львів);
- Українська школа гостинності Львівського професійного коледжу моделювання і ресторанної справи (Львів);
- Школа програмування WebUniverse (Львів);
- Громадська організація «Агенція європейського співтовариства» (Львів);
- ПрАТ «Компанія Ензим» (Львів);
- ТОВ «Альтерра Констракшн» (Львів);
- Lviv Croissants (Львів);
- ТОВ 3Ф «Логістик» (Львів);
- ТОВ НВП «Техноваги» (Львів);
- ПП «Терра-Пак» (Львів);
- ТОВ «Родинна ковбаска» (Львів);
- ТОВ Leoni Wiring Systems (Стрий).
Присутні активно долучалися до дискусій, обміну знаннями та досвідом з питань управління й забезпечення якості продукції та освітніх послуг. За підсумками тренінгу було проведено тестування, яке підтвердило засвоєння знань з обговорюваних тем.
Учасники високо оцінили організацію та змістовність курсу, висловили сподівання на продовження співпраці та обміну досвідом з фахівцями Львівської політехніки і планують надалі вивчати європейський досвід у різних галузях.